Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Szkoła z Eko-klasą

Informujemy, iż Gmina Grabów uzyskała dofinansowanie Zadania „Szkoła z Eko-klasą – urządzenie i wzbogacenie pracowni przyrodniczej w Zespole Szkół w Grabowie w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie dotacji.

Nazwa zadania – „Szkoła z Eko-klasą – urządzenie i wzbogacenie pracowni przyrodniczej w Zespole Szkół w Grabowie w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie”

Wartość ogólna zadania – 45 587,00 zł

Wysokość oraz forma dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w PLN w zaokrągleniu do liczby całkowitej – 34 972,00 zł

Opis zakresu projektu .

Celem projektu jest utworzenie pracowni, której wyposażenie będzie stanowiło odpowiednią bazę do realizacji edukacji ekologicznej i środowiskowej.
W ramach projektu dokonuje się zakupu przyrządów i przedmiotów ułatwiających prowadzenie obserwacji w terenie, książek i plansz dydaktycznych oraz gier planszowych, szeregu przyrządów pomiarowych. W projekcie założony jest remont i odnowienie klasy. Zaplanowano zakup tablicy interaktywnej wraz z oprogramowaniem oraz sprzętu multimedialnego, a także roślin doniczkowych. Oprócz obowiązkowych zajęć prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne w ramach kół zainteresowań, podczas których realizowane będą programy edukacyjne.