Turniej Rycerski

Gimnazjaliści z Grabowa
po raz  siódmy zdobyli I miejsce w Turnieju Rycerskim

Już po raz dziesiąty, w dniu 14 czerwca, odbył się Turniej Szkolnych Drużyn Rycerskich. Piętnaście szkół z całego powiatu łęczyckiego i najbliższych okolic, w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, rywalizowało na dziedzińcu Zamku w Łęczycy w dziesięciu różnorodnych konkurencjach "rycerskich".  Angażowały one uczniów sprawnościowo,  ale i teoretycznie. Po zaciętej rywalizacji do ostatniej konkurencji,  wśród szkół gimnazjalnych  I  miejsce zajęli uczniowie naszego  Gimnazjum .

W ramach turnieju,  uczniowie rywalizowali między sobą w konkurencjach sprawnościowych: strzelanie z łuku do tarcz punktowanych, rzut włócznią, narty wieloosobowe, atak na saracena, rzut podkową do celu, machina rycerska, trzymanie miecza oraz konkurs dla skrybów - dyktando pisane gęsim piórem i quiz wiedzy o średniowiecznym rycerstwie. Ocenie poddany został również strój drużyny, ze szczególnym uwzględnieniem stroju imitującego habit dominikanina oraz zawołanie rycerskie drużyny.