Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu dzisiejszym tj. 14 marca 2017r. odbył się coroczny Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Uczestnikami Turnieju byli uczniowie Gimnazjum w Grabowie i Szkół Podstawowych z Chorek, Grabowa, Kadzidłowej, Starej Sobótki.

Reprezentami gimnazjum byli: Wiktoria Jabłońska, Małgorzata Pionko i Daniel Matuszewski.

Nad prawidłowym przebiegiem Gminnego Turnieju Pożarniczego czuwała Komisja w następującym składzie: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Grabowie pan Antoni Maciejewski, Wiceprezes Zarządu OG ZOSP RP w Grabowie pan Zbigniew Sobczyński, Sekretarz Zarządu OG ZOSP RP w Grabowie pan Jarosław Głowacki, Komendant Gminny Zarządu OG ZOSP RP w Grabowie pan Paweł Łaziński, Podinspektor do spraw bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy w Grabowie pani Paulina Pawłowska.

Uczestnicy Turnieju rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru oraz odpowiadali nna pytania ustne. Dla każdej grupy wiekowej przygotowano testy o różnej skali trudności. Zwycięzcy Turnieju będą reprezentować Gminę Grabów w dniu 16 marca 2017r. ze zwycięzcami innych gmin Powiatu Łęczyckiego i walczyć o awans na szczebel wojewódzki.

Po podsumowaniu uzyskanych punktów Komisja ogłosiła wyniki, a nagrody i dyplomy wręczył laureatom Wójt Gminy Grabów pan Tomasz Pietrzak.

Nasi uczniowie zajęli miejsca:

Daniel Matuszewski - I miejsce

Małgorzata Pionko - II miejsce

Wiktoria Jabłońska - III miejsce

Na poziomie szkół podstawowychy zwyciężyła  Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Grabowie

I miejsce - Aleksandra Strzelecka
II miejsce -  Natalia Kiejnich
III miejsce Weronika Nowak

W turnieju powiatowym reprezentować nas będą:

Daniel Matuszewski, Małgorzata Pionko - gimnazjum

Aleksandra  Strzelecka, Natalia Kiejnich  - szkoła podstawowa.

Opiekunowie drużyn: Dariusz Wybrański, Ewa Szczech, Krystyna Gaj