Spotkanie z absolwentem

W poniedziałek, 13 marca 2017 roku  w  Zespole Szkół w Grabowie odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły, którego życie zawodowe ukształtowało się w wyniku zamiłowania do biologii. Było to kolejne działanie podjęte w ramach realizacji  projektu: " Biologiczne laboratorium- umiem i wiem więcej". Naszym gościem był dyrektor szpitala w Łęczycy p. Andrzej Pietruszka.

Opowiedział uczniom, jak pochwała udzielona za poprawnie wykonaną pracę domową, przez jego nauczycielkę biologii p. Stefanię Kołodziejską stała się impulsem do zainteresowania przedmiotem, a w konsekwencji medycyną. Zaprezentował nasz region ukazując jego walory i piękno przyrody w prezentacji multimedialnej

Mieliśmy również okazję zobaczyć niezwykle barwne i nowocześnie wyposażone oddziały szpitalne. Nasz gość przybył do nas w towarzystwie ratowniczek medycznych.  Panie  zapoznały dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy najpierw teoretycznie, potem praktycznie. Po pokazie pozycji bocznej  zaprosiły do udziału w przećwiczeniu chętne dzieci. Następnie w analogicznej kolejności, czyli pokaz- ćwiczenia odbył się masaż serca i sztucznego oddychania. Kolejną atrakcją było zapoznanie uczniów  z wyposażeniem karetki Pogotowia Ratunkowego. Na zakończenie spotkania panie nagrodziły  uczniów najlepiej wykonujących pozycje boczną i masaż serca. Szczęśliwcami okazali się: Olimpia Krzyżanowska, Marta Andrzejczak i Dominik Milczarek.

W spotkaniu aktywnie uczestniczyło 55 uczniów Zespołu. W tym 44 z klas pierwszych Gimnazjum oraz 11 z klasy czwartej  SP. Obserwatorami byli: wójt Gminy Grabów p. Tomasz Pietrzak, dyrektor GCKB p. Jarosław Pucek, dyrektor Zespołu Szkół p. Mariusz Jagielski.

Organizator spotkania- nauczyciel biologii Iwona Morawska.