Mechatronika - pokaz robotów

26 stycznia 2017r. (czwartek) w Gimnazjum w Grabowie w sali komputerowej odbył się pokaz robotów, jest to efekt pracy młodzieży  zajęć mechatronicznych. Trzy grupy uczniów, którzy od września budują i programują roboty dzisiaj zaprezentowali swoje prace i ich możliwości przed młodszymi kolegami, których zainteresowanie było tak duże, że trudno  im było opuścić prezentację. Każdy po obejrzeniu pokazu mógł samodzielnie posterować robotami i przyjrzeć się z bliska jak są skonstruowane i z jakich elementów. Na prezentacji widzowie mogli obejrzeć roboty o nazwie "Robot mBot", które stoczyły  walkę robotów, wykonały przejazd po wyznaczonej linii, przejazd przez labirynt i taniec w ciemności - efekty świetlne. Przybyli uczniowie mogli obejrzeć także bardziej rozbudowanego robota "Ultimate Robot Kit", który uruchamiał sie i zaczynał poruszać na klaśnięcie, a za pomocą sterowanej łapy  podnosił i opuszczał przedmioty,  przewoził  je do skrzyni, poruszał się po nierównościach, podczas pracy zmieniał kolory świateł , sam omijał przeszkody , na końcu wyznaczonej trasy przebijał umieszczone tam balony . Roboty do prezentacji przygotowali uczniowie: Krzysztof  Krzyżanowski, Adrian Orlik, Mateusz Steplewski, Damian Wojewoda, Szymon Nowak, Wiktor Pawłowski, Wiktoria Mariańczyk, Miłosz Urbaniak, Konrad Rezler, Sebastian Cnotalski, Norbert Stępniak. Nad całością czuwali  nauczyciele prowadzący zajęcia p. Ewa Szczech, p. Dariusz Wybrański i p. Ryszard Borowski.

Dla zainteresowanych: