Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Uroczyste otwarcie pracowni przyrodniczej

W dniu 09.12.2016r w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego przy Zespole Szkół w Grabowie nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni przyrodniczej „Szkoła z ekopracownią”, która powstała dzięki dotacji pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 34 972zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 45 085 zł.

Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pan Wiesław Łukomski, Wójt Gminy Grabów pan Tomasz Pietrzak, Zastępca Wójta Gminy Grabów pan Krzysztof Ogórek, Przewodniczący Rady Gminy Grabów pan Czesław Krawczyk, przedstawiciel Referatu Gospodarki Komunalnej pani Lidia Błaszczyk, przedstawiciel d/s. oświaty pani Martyna Józwiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kadzidłowej pani Danuta Niewiadomska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chorkach pani Renata Cieślak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Sobótce pani Anna Kowalczyk, ks. proboszcz Jacek Marciniak, Przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum – pani Mirosława Jabłońska oraz pan Mirosław Ryśkiewicz.

Zgromadzonych gości powitali Dyrektorzy Zespołu Szkół w Grabowie, a następnie wręczyli podziękowania za pomoc w realizacji projektu. Uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Sprawa dla ekologa”, opowiadający  o zagrożeniach ekologicznych. Po części artystycznej nastąpiło przecięcie wstęgi. Ksiądz proboszcz poświęcił nową klasopracownię. Goście zostali poproszeni o zajęcie miejsc, a dzieci uczęszczające na zajęcia „Koła Młodego Ekologa” przedstawiły wcześniej przygotowaną prezentację dotyczącą zadań ekologicznych realizowanych przez szkołę.

Zaprezentowały również zakupione w ramach dotacji pomoce dydaktyczne tj.: przyrządy i przedmioty ułatwiające prowadzenie obserwacji: lupy, peryskopy, kompasy, mikroskopy, mapy,  plansze dydaktyczne, gry planszowe, a także programy multimedialne, stację pogody zestawy do biodegradacji  oraz badania czystości wody i powietrza, zestawy magnesów i skał, tellurium, zestaw do filtracji wody, zestawy umożliwiające badanie i poznanie zasad działania alternatywnych źródeł energii, wagę pomiarową i miernik natężenia dźwięku sprzęt multimedialny: laptop, tablicę interaktywną, głośniki, ipoda,.

Cała społeczność szkolna jest dumna z nowej, wymarzonej ekopracowni, która zapewnia bardzo dobre warunki do nauki i pracy, a także pozwala w ciekawy sposób pogłębiać wiedzę przyrodniczą.