"Chcę pomagać bo ... silni pomagają"

22 listopada 2015 uczniowie Zespołu Szkół w Grabowie pod opieką p. Mariusza Jagielskiego, p. Anny Wasiak i p. Anna Witczak wzięli udział w spotkaniu, które było podsumowaniem projektu  "Chcę pomagać bo ... silni pomagają".  Spotkanie było wyjazdowe i miało miejsce w  Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi, gdzie uczniowie wzięli udział w  Międzyszkolnym Turnieuj  "Kilometry karmy". Organizatorzy przygotowali  rozgrzewkę zabawę w  berka. skłony i inne zabawy, a nastepnie wiele konkurencji sportowych dla uczestników. Był to projekt pomocowy dzieci i młodzieży z woj. łódzkiego, skierowany do potrzebujacych zwierząt. Wizyty w schroniskach i akcja Kilometry Karmy.

Pomiędzy rozgrywkami animatorzy projektu , podawali przykłady w jakiej formie i komu trzeba pomagać. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach  zdrowego odżywiania
Można było także rozwiązywać zagadki logiczne oraz układać origami w specjalnie zorganizowanym kąciku „Łami…i inne bajery”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali  koszulki z logo projektu, a także w nagrodę za udział w konkurencjach kilkadziesiąt kilogramów karmy, którą przekażą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Łęczycy.
Dla uczestników była to przede wszystkim  naprawdę dobra zabawa. Za aktywny udział w tej akcji otrzymali piłki do wykorzystania na zajęciach sportowych. Była to wspaniała lekcja wychowawcza promująca właściwą postawę naszych wychowanków wobec potrzebujących.

.
(www.projektyobywatelskie.pl)