Rajd Rowerowy o Puchar Wójta Gminy Grabów

Program Rajdu:

1.Start drużyn ze swoich szkół o godzinie 10.00.

2.Następnie pod opieką nauczycieli przejechały wybraną przez siebie trasą do zamku w Besiekierach.

3. Uczniowie klasy IIIa z SP Grabów trasę rajdu pokonali piechotą, ze wzgledu na brak uprawnieńdo kierowania rowerem. :).

4.Drużyny ze wszystkich szkół naszej gminy  spotkały się pod zamkiem o godzinie 11.30.

5.Następnie drużyny wzięły udział udział  w konkursie na najciekawszą interpretację legendy o  zamku w Besiekierach.

6.Występy uczestników oceniła Komisja Konkursowa, PUCHAR zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starej Sobotce - GRATULUJEMY

7.Na zakończenie spotkania organizator zaprosił na wspólną ucztę na  terenie przed zamkiem.

8. Imprezę zaliczamy do udanych.

Sezon rowerowy został dziś (09.05.2015) w naszej gminie oficjalnie otwarty. Wszyscy fani jednośladów wzięli udział w I RAJDZIE ROWEROWYM. Pogoda dopisała, więc na starcie "odmeldowało" się więcej rowerzystów niż początkowo się zadeklarowało.

Do wyprawy zapraszał GOK w Grabowie, zachęcając drużyny cyklistów Pucharem Wójta Gminy Grabów za najciekawszą interpretację historii Zamku w Besiekierach. W szranki stanęło pięć drużyn, które w różny sposób przedstawiły znane legendy i historię zamku. Zarówno publiczność, jak i jury w składzie: p. Tomasz Pietrzak, p. Wioletta Jamrozińska i p. Michał Sobiński zgodnie stwierdzili, że najbardziej pomysłową okazała się wizja zaprezentowana przez zespół ze Szkoły Podstawowej w Starej Sobótce.

Dobra zabawa była naszym głównym celem, toteż ogldając wystąpienia grup uczniowskich, biesiadowaliśmy na terenie przyzamkowym. Pyszną kiełbaskę z grilla przygotowali strażacy z JRG w Grabowie. Wszyscy uczestnicy rajdu zgodnie twierdzili, że rowerowe podróże zaczynają się coraz bardziej rozpowszechniać, a bicykl to uniwersalny środek do rekreacji.