Kiermasz Mikołajkowy

W piątek 5 grudnia 2014 roku odbył się w naszej szkole Kiermasz Mikołajkowy. Była to akcja charytatywna, której głównym celem była bezinteresowna pomoc – zdobycie funduszy na przygotowanie paczek świątecznych dla uczniów od uczniów. Kiermasz był wspaniałą formą promowania idei wolontariatu w środowisku szkolnym oraz pozytywnych  postaw społecznych w zmaterializowanym i konsumpcyjnym współczesnym świecie oraz  zintegrował  i zaktywizow wszystkich członków społeczności szkolnej.

Kiermasz Mikołajkowy to całodzienna sprzedaż przygotowanych przez uczniów ciast, ciasteczek, kanapek, soków, sałatek owocowych, gofrów, frytek, rogalików, pączków, pizzy, itp. uświetniona odbywającymi się w tym samym czasie międzyklasowymi szkolnymi rozgrywkami w piłce nożnej zorganizowanymi  przez p. Beatę Borowską i p. Łukasza Kwapkowkiego.   Wszystkie klasy zgłosiły  swój udział w kiermaszu oraz przygotowanie wielu smakołyków.

Kiermasz Mikołajkowy był również inspiracją do opracowania gazetki poświęconej postaci św. Mikołaja, tradycji obdarowywania prezentami oraz samej akcji.

Towarzyszące wewnątrzszkolne rozgrywki w piłce nożnej służyły promocji aktywnego stylu spędzania czasu wolnego i nadawały wyjątkowego charakteru imprezie oraz zachęcały zmęczonych sportowców do zaopatrywania się w napoje i smakołyki.