Spotkanie z absolwentami gimnazjum

W piątek 10.10.2014 roku  w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z absolwentami gimnazjum, którymi byli członkowie drużyny Palant Team Grabów – aktualni Mistrzowie Polski w Piłce Palantowej – Cyprzanów 2014.

Zaproszonych gości w imieniu p. dyrektora Mariusza Jagielskiego oraz całej społeczności uczniowskiej powitali – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Mirella Majczak i Bartosz Gajewski.

Pierwsza część spotkania odbyła się na sali gimnastycznej.  Szczegółowej prezentacji drużyny dokonał jej kapitan Łukasz Wieczorkiewicz.  Zwrócił uwagę na zasady gry w palanta sportowego (schlagballa), który różni się od palanta nam znanego. Przedstawił ciekawe zdjęcia i fragmenty filmów z treningów oraz zawodów opatrzone własnym komentarzem. Zachęcając uczniów do udziału w treningach podkreślał, że jest to ciekawa i aktywna forma spędzania czasu wolnego natomiast uczestnictwo w zawodach i osiąganie wysokich wyników służy promowaniu własnej gminy i środowiska lokalnego. Pozostali członkowie drużyny krótko opowiedzieli o sobie i własnej drodze edukacyjnej oraz zawodowej.

Druga część spotkania odbyła się na hali sportowej. Był to pokaz gry Mistrzów oraz rozgrywki  w palanta sportowego z udziałem uczniów gimnazjum pod przewodnictwem kapitana drużyny. Na zakończenie wizyty goście przyjęli podziękowania, gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.